style type="text/css"

Moje ID

MojeID -

mojeID  to bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online jest już dostępne w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS. Uruchamiamy je wraz z Profilem Zaufanym, który jest metodą potwierdzania tożsamości w systemach elektronicznej administracji. Można powiedzieć, że Profil Zaufany zastępuje podpis własnoręczny składany na papierze. Dzięki temu, wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu.

Skorzystanie z mojeID pozwala na wygodne założenie Profilu Zaufanego bez wychodzenia z domu lub korzystania z usług banku komercyjnego. Możliwość korzystania z wielu e-usług przez Internet będzie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Bez konieczności wychodzenia z domu, w trakcie choroby lub w innej sytuacji uniemożliwiającej dotarcie do urzędu (podeszły wiek, opieka nad dziećmi, wyjazd, kwarantanna itp.).

WAŻNE! Do pozytywnego potwierdzenia rejestracji Profilu Zaufanego przez Bank niezbędne jest posiadanie aktywnego adresu e-mail, telefonu w danych osobowych systemu Banku. Jeżeli nie podano go wcześniej, przed rejestracją profilu należy uzupełnić brakujące informacje w najbliższej placówce Banku.

MojeID służy do zdalnego potwierdzania tożsamości. Pozwala na bezpieczną weryfikację  danych klienta za pomocą bankowości internetowej. Przekazanie danych każdorazowo wymaga akceptacji. Dzięki mojeID można wygodnie korzystać z komercyjnych oraz publicznych usług dostępnych online.

MojeID to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

Możliwości oferowane przez MojeID:

 • Potwierdzenie tożsamości
 • Logowanie do istniejącego konta
 • Autoryzacja operacji

Korzyści:

 • Łatwiejszy dostęp.
  Proste rejestrowanie się i logowanie u dostawców usług.
 • Bezpieczeństwo
  Poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad przekazywaniem danych dzięki sprawdzonemu standardowi.
 • Użyteczność
  Korzystanie z większej liczby usług online lub dostępu do paneli uzupełniających usługi tradycyjne.
 • Potwierdzanie tożsamości w Internecie staje się łatwiej dostępne
  W szybki i bezpieczny sposób, wraz z przekazaniem wiarygodnych danych ją opisujących (np: imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia) na potrzeby zawarcia umowy lub pierwszego logowania.
Zastosowanie:
 
 • Usługi publiczne
  Składanie wniosków do urzędów (np. wniosek o dowód osobisty, paszport, wyrejestrowanie samochodu). Dostęp do danych (np. dane o ubezpieczeniach społecznych, informacja o punktach karnych)
 • e-Commerce
  Potwierdzanie wieku klienta (np. zakup alkoholu). Dostarczanie danych niezbędnych do dostawy
 • Energetyka
  Rejestracja wniosku/formularza. Przedłużenie umowy. Dostęp do portalu klienta
 • Medycyna
  Rejestracja/autoryzacja dostępu do usług i produktów medycznych. Zakup leków przez internet
 • Media
  Potwierdzanie dostępu do treści ograniczonych wiekowo. Opłacanie abonamentu
 • Ubezpieczenia
  Sprzedaż polisy przez internet. Odnowienie polisy (Direct)

 

mojeID w pytaniach i odpowiedziach

    1. Co to jest mojeID?

 • mojeID to bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych. Umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego uwierzytelnienia danych drogą elektroniczną.

    2. Czy aby korzystać z mojeID muszę najpierw osobiście okazać gdzieś dokument tożsamości?

 • Zaletą mojeID jest wyeliminowanie konieczności dodatkowego potwierdzenia tożsamości. Usługa opiera się na logowaniu do bankowości internetowej, które jest tu równoznaczne z potwierdzeniem Państwa tożsamości.

    3. Jaką mam korzyść z używania mojeID?

 • Na pewno zyskują Państwo więcej wolnego czasu, który wcześniej byłby potrzebny na osobiste wizyty w wielu firmach i instytucjach w celu załatwienia spraw związanych ze sfinalizowaniem umowy, czy podpisaniem dokumentów.
 • Jest to także rozwiązanie wygodne, ponieważ za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

    4. Czy korzystanie z mojeID jest płatne?

 • Usługa mojeID jest bezpłatna dla wszystkich Klientów indywidualnych chcących potwierdzać za jej pomocą tożsamość.

    5. Czy korzystanie z mojeID jest bezpieczne?

 • Korzystanie z mojeID jest bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Przed uruchomieniem usługa była wiele razy weryfikowana przez Krajową Izbę Rozliczeniową – dostawcę usługi i zarazem operatora systemu Elixir. Poddano ją także niezależnemu audytowi bezpieczeństwa. Usługa spełnia najwyższe wymogi i standardy Ministerstwa Cyfryzacji. Dane w mojeID nie są udostępniane automatycznie. Wszystko odbywa się za zgodą użytkownika, po zalogowaniu się do banku.

Usługa zostanie uruchomiona - 28 lipca 2021 r