style type="text/css"

Portfele cyfrowe

Portfele cyfrowe -

Nowe płatności mobilne SwatchPAY! i Amazfit ZEPP dla klientów Banków Spółdzielczych Grupy BPS i Banku BPS

Od 1 grudnia 2023 dodajemy nowe płatności do gamy dostępnych w naszym Zrzeszeniu płatności mobilnych!
Tym razem udostępnimy naszym Klientom płatności zegarkami Swatch oraz Amazfit.

Jakie płatności mobilne są dostępne w Zrzeszeniu BPS

Aktualnie Klienci mogą rejestrować swoje karty w urządzeniach: Google, Apple, Fitbit, Garmin i Xiaomi.
Od 1 grudnia 2023 r. będzie można również rejestrować swoje karty za pomocą zegarków Swatch- dla kart Visa i Mastercard oraz Amazfit dla kart Mastercard.
                                                                      

Jak to działa - SwatchPAY!

Wybrane modele zegarków Swatch są wyposażone w moduł umożliwiający przechowywanie danych stokenizowanej karty.

Istnieją trzy metody, aby powiązać kartę z zegarkiem:

  1. Pierwsza metoda to samodzielna aktywacja płatności. W tym celu należy użyć lub pobrać na swój telefon aplikację SwatchPay! by wearonize, która łączy się z zegarkiem poprzez moduł NFC telefonu i zapisuje odpowiednie informacje o stokenizowanej karcie na zegarku. Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.
  2. Druga metoda to aktywacja płatności w autoryzowanym sklepie Swatch. W tym przypadku musimy udać się do sklepu stacjonarnego Swatch, poprosić o rejestrację karty w usłudze i zapisanie stokenizowanej karty w pamięci zegarka. Pracownik sklepu poprowadzi nas przez cały proces.
  3. Ostatnia metoda to dodanie karty płatniczej do usługi w momencie zakupu zegarka w autoryzowanym sklepie internetowym Swatch. W procesie zakupu zegarka należy wybrać opcję aktywacji płatności zegarkiem i postępować zgodnie z instrukcją.

Zegarki Swatch są analogowe, zatem nie wymagają wprowadzana kodu PIN na tarczy, a transakcje są potwierdzane na terminalu płatniczym, podobnie jak w przypadku kart i transakcji zbliżeniowych.


Jak to działa - Amazfit ZEPP

Klienci posiadający karty Mastercard mogą także zarejestrować swoje karty do zegarków Amazfit. Aby powiązać kartę z zegarkiem, należy zainstalować aplikację Zepp Pay na telefonie z systemem Android lub iOS i postępować zgodnie z instrukcjami aplikacji. Zegarki Amazfit są cyfrowe i w celu zabezpieczenia płatności ustanawia się kod PIN do płatności mobilnych w aplikacji Zepp.


Portfele Cyfrowe – korzyści dla klienta Banku Spółdzielczego  

Portfele cyfrowe to usługa płatności mobilnych – wykorzystanie stokenizowanej karty do płatności telefonem, zegarkiem lub innym urządzeniem mobilnym. Usługi umożliwiają płatności bezgotówkowe w punktach handlowo-usługowych oraz wypłaty z bankomatów posiadających funkcjonalność zbliżeniową. Płatności przy wykorzystaniu portfeli cyfrowych dostępne są wszędzie tam, gdzie widniej znak płatności zbliżeniowych
                                                                                         
Portfele cyfrowe to:

  1. Dodatkowy szybki i bezpieczny sposób dokonywania płatności przy użyciu wyłącznie telefonu.
  2. Brak miesięcznej opłaty za usługę.
  3. Możliwość udziału w promocja i konkursach organizowanych przez dostawców Usług.